لازانیا

چطور یک لازانیا خوشمزه با مایکروویو و سولاردام بپزیم؟

کمتر کسی پیدا می‌شود که غذای خوشمزه و خوش طعم لازانیا را نخورده باشد. لازانیا، یکی از خوشمزه‌ترین غذاهاست که طرفداران زیادی میان کودکان و بزرگ‌سالان دارد. این غذای لذیذ و خوشمزه، یکی از انواع پاستاهاست که در کشورهای مختلف تهیه آن رواج یافته‌است. لازانیا را بنا به مزاج خود و اعضای خانواده، می‌توان با گوشت قرمز، مرغ و یا با سبزیجات مختلف پخت. اگر با فوت و فن این غذای معطر آشنا باشید می‌توانید آن را نه تنها در مهمانی و جلسات رسمی بپزید، بلکه تبدیل به یک غذای لذیذ روزانه می‌شود که می‌توان به صورت هفتگی برای اعضای خانواده پخت.

چگونه با کمک مایکروویو و سولاردام یک لازانیای خوشمزه بپزیم؟

لازانیا را می‌توان در قابلمه، درون فر، مایکروویو و سولاردام پخت و در اختیار عزیزان‌مان قرار داد. یکی از ساده‌ترین شیوه‌های پخت این غذای لذیذ، تهیه لازانیا با کمک مایکروویو و سولاردام است.

مواد لازم برای تهیه سس لازانیا با کمک مایکروویو و سولاردام

ابتدا باید مایه‌ی آن را تهیه کنید. پیاز را نگینی خرد کرده و با کمی روغن تفت دهید. به محض اینکه پیازها سرخ شدند گوشت چرخ کرده به همراه فلفل دلمه‌ای خرد شده، قارچ ریز شده و کمی نمک، رب و ادویه را به ظرف اضافه کنید. اجازه دهید مواد خوب تفت بخورند و سرخ شوند. درب ظرف را بگذارید تا مایه ی لازانیا خوب بپزد و آبش کشیده شود.

می‌توانید تهیه مایه لازانیا را به کمک مایکروویو و سولاردام نیز انجام دهید. برای این کار ابتدا پیاز نگینی و فلفل دلمه‌ای خرد شده، قارچ ریز شده و کمی نمک، ادویه و روغن را در یک ظرفی که قابلیت گذاشتن در مایکروویو و یا سولاردام دارد، می‌گذارید و مایکروویو را با قدرت 900 وات و زمان 4 الی 5 آماده کرده و دکمه‌ی (Start) را می‌زنید تا گوشت تف بخورد.

در این مدت یک بار در مایکروویو را باز می‌کنید و مایه را هم می زنید. مرحله‌ی بعدی اضافه کردن رب و آب زعفران به مایه‌ی لازانیاست.درب ظرف را بگذارید و مجددا با قدرت 900 وات به مدت 4 الی 5 دقیقه در مایکروویو قرار دهید تا مایه لازانیا پخته شود.

لازانیا
می‌توان با کمک مایکروویو و سولاردام مایه لازانیا را تفت داده و سپس بپزید.

طرز تهیه سس بشامل لازانیا با کمک مایکروویو و سولاردام

50 گرم کره را با 2 قاشق غذاخوری آرد مخلوط کنید و به مدت 3 الی 4 دقیقه در مایکروویو با قدرت 900 وات قرار دهید. مرحله‌ی بعد 2 لیوان شیر به کره و آرد اضافه کنید و مجددا مواد سس را داخل مایکرویو با قدرت 900 وات به مدت 2 الی 3 دقیقه بگذارید تا سس قوام بیاید و به غلیظ شود.

 

 
لازانیا
برای تهیه سس سفید لازانیا نیز می‌توان از مایکروویو و سولاردام کمک گرفت.

طرز تهیه لازانیا با کمک مایکروویو و سولاردام

دو سوم ظرفی که قابلیت گذاردن در مایکروویو دارد را با آب پر کنید و در مایکروویو بگذارید تا آب به جوش بیاید. پس از اینکه آب به جوش آمد، کمی روغن مایع، نمک، آویشن در آب بریزید و لازانیاها را به صورت تک تک درون آب قرار دهید. در انتها ظرف را مجددا درون مایکروویو به مدت 6 دقیقه قرار دهید تا لازانیاها مغز پخت شوند.

حال لازانیاهای نیم پز را در آبکش می ریزید و روی آن آب سرد گرفته تا تکه های لازانیا بهم نچسبد. در این مرحله ظرف را کمی چرب کرده و لازانیاها را کف آن بچینید. روی آن مقداری پنیر بریزید، سپس مایه لازانیا را اضافه کنید و در نهایت روی آن را سس سفید بریزید. این کار را ادامه دهید تا لازانیاها تمام شوند. دقت داشته‌باشید،آخرین لایه لازانیا بدون پنیر باشد. ظرف را را با درپوش به مدت 5 الی 6 دقیقه با قدرت 900 وات در مایکروویو بگذارید.

پس از اتمام زمان مورد نظر، پنیر را به لازانیا اضافه کنید. درون مایکروویو یک سه پایه بگذارید و دوباره ظرف لازاینا را بدون در پوش به مدت 5 الی 6 دقیقه با ترکیب گریل و مایکرو 360 بگذارید تا روی لازاینا برشته شود. اگر از سولارادام برای پخت لازانیا اضافه می‌کنید، از ترکیب co1 با قدرت 360 وات استفاده کنید.

لازانیا
با کمک مایکروویو و سولاردام در کمتر از یک ساعت لازانیای شما آماده‌است.

تهیه خمیر لازانیا با کمک مایکروویو و سولاردام

می‌توانید خمیر لازانیا را نیز خود به صورت خانگی و با کمک مایکروویو و سولاردام تهیه کنید تا هیچ محصول کارخانه‌ای برای تهیه غذای اعضای خانواده استفاده نکرده‌باشید.

مواد لازم برای تهیه خمیر لازانیا با کمک مایکروویو و سولاردام

  • 3 عدد تخم مرغ
  • مقدار کمی آرد
  • 1 قاشق غذاخوری آب
  • 1 قاشق غذاخوری روغن
  • مقدار کمی نمک و آویشن
روش تهیه خمیر لازانیا با کمک مایکروویو و سولاردام

ابتدا تخم مرغ‌ها را با همزن برقی بزنید تا مایع شما یکدست شود. در مرحله‌ی بعد نمک، آویشن، روغن و آب را اضافه کنید و دوباره با همزن برقی مایع را بزنید. در مرحله‌ی سوم آرد را به مایع اضافه کنید، در حدی که خمیر به دستتان نچسبد. بدین صورت خمیر لازانیا تهیه شد. خمیر لازانیا را درون یک کیسه بگذارید و مایکرو را در دمای 540 وات، (سولاردام در دمای 600 وات) به مدت 1.5 دقیقه بگذارید. پس از آن از خمیر را به اندازه‌ی یک نارنگی بردارید با وردنه صافش کنید، درون ظرف مایکروویو را کمی چرب کرده و خمیر را درون آن پهن کنید، پهنای لازانیا را به دلخواه انتخاب کرده و برش بزنید. پنیر، مایه، سس سفید را روی لازانیا بریزید. این کار را ادامه دهید تا لازانیاها تمام شوند.

 

لازانیا
تهیه خمیر لازانیا با کمک مایکروویو و سولاردام زمانی کمتر از نیم ساعت را به خود اختصاص می‌دهد.

لازانیای خوش بو و خوشمزه‌ی شما بدین صورت آماده شده‌است. در دنیایی که همه چیز به سرعت نور در حال حرکت است، استفاده از مایکروویو و سولاردام در آشپزی، گرم کردن غذا و … یک واقعیت است که نمی‌توان آن را انکار کرد. 

بدون دیدگاه

Post A Comment