تصفیه هوا

چرا باید از دستگاه تصفیه هوای خانگی استفاده کنیم؟

دستگاه تصفیه هوا ازجمله لوازم ضروری است که در شهرهای آلوده مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه قادر است تا به طور کامل، هوای آلوده خانه را تصفیه کند. اگر اخبار سلامت را پیگیری کرده باشید، مردم شهرهای بزرگ کشور ازجمله تهران، اهواز، مشهد، اصفهان، اراک و .. با بیماری های مختلف تنفسی دست و پنجه نرم می کنند. بیماری های خطرناکی همچون آسم و سرطان ریه و همچنین سرفه های مزمن از اثرات برجسته آلودگی هوا به حساب می آیند. کودکان و نوزادان بیشتر از سایر سنین در معرض ابتلا به بیماری های اشاره شده قرار دارند.

در ادامه قصد داریم شما را با دلایل خرید تصفیه هوای خانگی آشنا کنیم. ازجمله مهم ترین دلایل خرید دستگاه تصفیه هوای خانگی می توانیم به جلوگیری از گرد و خاک، حذف فرمالدهید، کاهش آسم، آلرژی و بیماری های ریوی و تنفسی و حذف باکتری ها اشاره کنیم.

دلایل استفاده از دستگاه تصفیه هوا :

جلوگیری از گرد و خاک

خانم های خانه دار هرچقدر هم که روی میزها و صندلی های خود را تمیز می کنند، بعد از مدتی کوتاه دوباره شاهد گرد و غبار بر روی سطوح هستند. اگر نسبت به گرد و غبار آلرژی داشته باشید که وضعیت بدتر نیز می شود. دستگاه تصفیه هوا، گرد و غبار را به داخل دستگاه مکیده و با بخش کردن ذرات گرد و غبار به ذرات کوچک تر، تراکم گرد و غبار در محیط را به طور قابل توجهی کاهش می دهد.

حذف فرمالدهید

چوب، نئوپان، ام دی ف و سایر لوازم چوبی داخل منزل می توانند باعث انتشار و گاز نسبتاً خطرناک فرمالدهید در فضای منزل می شوند. گاز فرمالدهید اکثراً در صنایع چوبی، انواع اسپری و لوازم آرایشی، مصالح ساختمانی، واکس، عطر، پاک کننده و حتی در شوینده ها به طور قابل توجهی مورد استفاده قرار می گیرند. فرمالدهید، گازی بی رنگ با بویی نسبتاً تند است که می تواند احتمال سرطان زایی را به طور قابل توجهی افزایش دهد. فیلترهای فتوکاتالیست Tio2 و همچنین فیلترهای کربن فعال تعبیه شده در دستگاه های تصفیه هوای خانگی ، می توانند فرمالدهید پخش شده در خانه را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.

تصفیه هوا

کاهش آسم، آلرژی و بیماری های ریوی و تنفسی

اگر نگاهی به آمارهای منتشره داشته باشیم، متوجه خواهیم بود که بیش از ۳۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان از بیماری آسم رنج می برند. گرد و غبار، بخارات شیمیایی، دوده دخانیات و همچنین گرده گیاهان می تواند باعث بروز انواع حساسیت های فصلی و تنفسی در بسیاری از افراد شود. این ذرات آلاینده هوا می توانند باعث حملات شدید تنفسی در افراد مبتلا به آسم شوند. با خرید تصفیه هوا خانگی می توانید عوامل تحریک کننده و حساسیت زا را در محیط منزل حذف کنید.

حذف باکتری و قارچ

چقدر از وجود میزان قارچ و باکتری در خانه و محل کار خود اطلاع دارید؟ آیا احساس نمی کنید که همین میکروب ها و قارچ ها می توانند دلیل بروز بسیاری از بیماری های شما و اعضای خانواده تان باشند؟ دستگاه تصفیه هوای خانگی، قاتل همین قارچ ها و میکروب ها محسوب می شود. با داشتن یک دستگاه تصفیه هوای خانگی خوب، خیالتان از بابت سلامت هوای منزل و محل کار راحت خواهد بود.

حذف دود و بوی سیگار

بسیاری از خانواده هایی که فرد سیگاری در منزل دارند، به دنبال یافتن راهکاری برای از بین بردن بوی سیگار در خانه هستند. این دسته از افراد به راهکارهای مختلفی روی می آورند. باز کردن پنجره، شاید در روزهای گرم تابستان بتواند به تهویه هوا کمک کند ولی در روزهای سرد زمستان نمی توانند راهکاری برای از بین بردن دود سیگار باشد. علاوه بر این، باز بودن پنجره ها باعث نشستن گرد و غبار قابل توجه بر روی میزها و لوازم منزل شما خواهد شد. نگران نباشید؛ با خرید دستگاه تصفیه هوای خانگی ازجمله تصفیه هوا سامسونگ و تصفیه هوا ال جی می توانید با تصفیه هوای آلوده، بوی تازه را استشمام کنید.

تصفیه هوا

کاهش مو و ذرات آلوده حیوانات خانگی

افرادی که دوست دار حیوانات خانگی بوده و در منزل حیوان خانگی نگهداری می کنند، می بایست اطلاع داشته باشند که ذرات آلوده و موی حیوانات، محرک آلرژی و حساسیت در بسیاری از کودکان و بزرگسالان می باشد. بد نیست بدانید حدود ۴۰ درصد از کودکان و همچنین ۳۰ درصد از بزرگسالان دارای آلرژی و حساسیت تنفسی هستند. همچنین اگر ازجمله افرادی هستید که چسبیدن موی حیوانات به فرش، مبل و اثاثیه منزل، کلافه تان کرده است، استفاده از دستگاه تصفیه هوای خانگی می تواند مشکل شما را حل کند.

احساس آرامش و تسکین اعصاب

دستگاه های تصفیه هوای خانگی می توانند از طریق راهکارهای مختلف، خستگی شما را رفع کرده و به آرامش اعصابتان کمک کنند. همان طور که در قسمت های قبل نیز اشاره کردیم، حذف آلاینده ها، یکی از مهم ترین وظایف دستگاه تصفیه هوا خانگی محسوب می شود. همچنین دستگاه های تصفیه خانگی، یون منفی نیز تولید می کنند؛ تنفس یون های منفی، می تواند احساس شادمانی و آرامش خاطر قابل توجهی را برایتان به همراه داشته باشد.

بدون دیدگاه

Post A Comment