unit-air-conditioner

نکات مهم در مورد کولرهای گازی

از زمان های گذشته همیشه خنک کردن محیط مخصوصا در مناطق گرمسیر ذهنِ آدمی را به خود مشغول کرده بود. انسان همواره به فکر ساختن تهویه های مطبوع بوده است ، مانندِ بادگیرها که جزوه معماری ایران نیز میباشد . در زمان مصر باستان نی هایی را برای خنک کردن هوا استفاده میکردند که نشان میدهد از قدیم الایام ایده ی سیستم های خنک کننده در فکر انسان وجود داشته است ، و امروزه جزوه محبوب ترین تهویه های مطبوعی میباشد که به شکل های گوناگونی از جمله کولر گازی وجود دارد.

اکثر مردم فکر می کنندعدد 18 که روی ریموت کنترل قرار داردمیزان خنکی کولر نیست ،این عدد در واقع ستینگ ترموستات اتاق شما می باشدوهرگاه دمای اتاق به 18 رسید ، کمپرسور از مدار خارج می شود و پس از مدتی که دمای اتاق بالا رفت مجددا وارد مدار می شود.

کندانسور کولر گازی از نوع هوایی است که به وسیله فن خنک می شود و با جابه جایی هوا تبادل حرارتی سریعتر انجام می گیرد . هنگامی کندانسور کولر سرویس نشود تبادل حرارتی صورت نمی گیرد و کمپرسور دستگاه صدمه  می بیند و در مواردی منجر به سوختن کمپرسور می شود.

قرار دادن واحد بیرونی کولر در زیر سایه بان

نصب سایه بان در بالای واحد بیرونی کولر گازی باعث می شود کندانسور دستگاه بازدهی بیشتر و مصرف برق کمتری داشته باشد.

تمیز کردن فیلترهای کولرگازی

شستن و تمیز کردن ماهانه فیلترهادر کولر گازی نقش مهمی در بازدهی و هوای مطبوع خروجی دارد.

خاموش کردن کولر در ساعات اولیه شب

از کولر گازی در ابتدای شب و زمانی که افتاب در حال غروب استاستفاده نکنید.در این زمان که اوج مصرف برق نامیده می شود.فشار بر روی کمپرسور زیاد است.

عوارض سرمای بیش از حد

از کاهش بیشتر دما خودداری کنید . سرد شدن بیش از حد محیط ضمن خشک شدن عضلات و سردرد مصرف کولر گازی را بالا می برد.

نصب کولر در جهت وزش باد

در صورت امکان کولر گازی رادر جهت وزش باد نصب کنیدزیرا این کار باعث انتقال حرارت بهتر در کندانسور شده و در نتیجه افزایش بازده و کاهش مصرف برق حاصل خواهد شد.

استفاده از لامپ کم مصرف

برق مصرفی کولر های گازی همزمان با استفاده از لامپ های کم مصرف به دلیل تشعشع حرارتی کمتر این لامپ ها به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

اطلاعات بیشتر : ویکی پدیا

بدون دیدگاه

Post A Comment