فرش ماشینی

هر آنچه که باید درباره فرش ماشینی آنتی باکتریال بدانید

شاید هنگام خرید نام فرش ماشینی آنتی باکتریال را در بازار شنیده باشید. اما آیا این اصطلاح یک حربه تبلیغاتی است یا واقعیت دارد؟ آیا خرید آن ضروری است یا نباید به آن فکر کنیم؟

گاهی هنگام خرید، با اصطلاحاتی مواجه می‌شویم که خیلی با آنها آشنا نیستیم یا تصور می‌کنیم فروشنده قصد دارد با این کلمات ما را بازی دهد تا کالای موردنظرش را بفروشد. البته در برخی از موارد این ادعا درست است و بعضی از مواردی که می‌شنویم فقط جنبه تبلیغاتی دارد و خیلی نمی‌توان به آنها اعتماد کرد. اما همیشه این‌طور نیست.

یکی از این موارد، فرش ماشینی آنتی باکتریال است که اگر دنبال خرید فرش ماشینی باشید با آن مواجه می‌شوید. چون موارد مختلف روی قیمت فرش ماشینی موثر است، بنابراین شاید فکر کنید که چون می‌خواهند پول بیشتری از شما بگیرند چنین ادعایی را مطرح می‌کنند. اما این‌گونه نیست و این ادعا درست است.

امروز می‌خواهیم بیشتر درباره فرش ماشینی آنتی باکتریال صحبت کنیم و با مزایا و ویژگی‌های برتر آن بیشتر آشنا شویم.

فرش ماشینی آنتی باکتریال چیست؟

بعضی از فرش‌ها هستند که به دلیل جنس به کار رفته در بافت آنها، خاصیت ضد باکتری دارند و به همین دلیل میکروب و آلودگی‌ها را به خودشان جذب نمی‌کنند. با اینکه این فرش‌ها قیمت بیشتری دارند، ولی به دلیل ویژگی ضد باکتری و جذب نکردن رطوبت و بو، ارزش خرید زیادی دارند. اگر رفت و آمد در خانه یا فضای مورد نظر شما زیاد است یا بچه کوچک دارید، بهترین گزینه فرش ماشینی آنتی باکتریال است.

نحوه تولید فرش آنتی باکتریال

شاید برایتان سوال باشد که این فرش چگونه تولید می‌شود. در واقع این مدل فرش ماشینی به نام فرش نانو هم شناخته می‌شود و آن را با تکنولوژی نانو عرضه می‌کنند. مراحل کار هم پیچیده نیست. بعد از تمام شدن بافت فرش، اسپری نانو روی تمام فرش پاشیده می‌شود. در این حالت فرش حالت نانو یا ضد باکتری به خودش می‌گیرد و دیگر مایعات یا بوی بد به تار و پود آن نفوذ نمی‌کند. این فرش‌ها را باید دوست‌دار محیط زیست و طبیعت بدانیم.

اگر نگران آلودگی‌ها و باکتری‌های جذب شده روی مواد نانو هستید، بد نیست بدانید که این باکتر‌ی‌ها با نور مصنوعی تجزیه می‌شود. اگر می‌خواهید آلودگی‌ها سریع‌تر از بین بروند می‌توانید فرش را زیر نور خورشید قرار دهید.

مزایای فرش آنتی باکتریال

فرش ماشینی

تا اینجا که صحبت کردیم متوجه شدیم فرش آنتی باکتریال چقدر مفید است و این ادعا فقط یک ترفند تبلیغاتی نیست. همان‌طور که از نام این فرش برمی‌آید، مهمترین مزیت آن جذب نکردن باکتری‌هاست که باعث می‌شود زندگی شما بهداشتی‌تر باشد. با توجه به اینکه با حرکت ما روی فرش ممکن است باکتری‌ها و آلودگی‌ها پخش شود، این قابلیت کمک می‌کند تا سالم‌تر بمانیم.

دوم ویژگی فرش‌ ماشینی نانو یا آنتی باکتریال این است که دوست‌دار محیط زیست است و آسیبی به طبیعت وارد نمی‌کند.

آیا حتما باید فرش ماشینی آنتی باکتریال بخریم؟

حال سوال اصلی اینجاست که آیا واقعا باید فرش آنتی باکتریال بخریم. در جواب این سوال باید منطقی برخورد کنیم. با توجه به ویژگی‌هایی که تا الان درباره این فرش گفتیم، طبیعی است که خرید آن بهترین انتخاب است. چند نکته مهم را باید در نظر بگیرید. اولین موضوع این است که قیمت این فرش نسبت به مدل‌های معمولی بالاتر است و اگر مشکل بودجه ندارید می‌توانید سراغ آن بروید.

 نکته مهم اینجاست که اگر تلاش کنیم فرش نانو بخریم تا سال‌ها راحت خواهیم بود. به این دلیل که این روزها به جای ابریشم و پشم، بیشتر فرش‌ها از الیاف اکریلیک مصنوعی تولید می‌شوند که آلودگی‌ها و باکتری ها را به خودشان جذب می‌کنند. به همین دلیل خرید نمونه ضد باکتری کمک می‌کند تا زندگی سالم‌تری داشته باشیم. جالب است بدانید این روزها حتی الیاف پلی استر هم قابلیت ضد باکتری شدن دارند و می‌توان از اشعه UV یا فرابنفش برای این کار استفاده کرد.

پس اگر بتوانید فرش ماشینی آنتی باکتریال بخرید، بهترین تصمیم را گرفته‌اید، به‌ویژه اگر در خانه بچه کوچک دارید. ولی این موضوع اجباری نیست و اگر محدودیت بودجه دارید یا جایی هستید که رفت و آمدتان زیاد نیست، می‌توانید سراغ فرش‌های معمولی بروید.

بدون دیدگاه

Post A Comment